Alphathor to innowacyjny system membran i akcesoriów do skutecznej hydroizolacji dachów płaskich, tarasów i balkonów.

W skład systemu wchodzą jednowarstwowa (niezbrojona) membrana EPDM, oraz trójwarstwowe i czterowarstwowe zbrojone membrany EPDM. Wszystkie membrany z serii AlphaThor dzięki swojej innowacyjnej technologii są bardzo odporne na promieniowanie UV, a także na uszkodzenia mechaniczne.

Membrany EPDM, które są wyrobami z kauczuku, są stosowane jako wierzchnia, wodoodporna warstwa stanowiąca pokrycie dachów płaskich, tarasów, balkonów, oraz stropodachów w systemie tradycyjnym i odwróconym.

Łączenie pasów możliwe jest poprzez prosty zgrzew gorącym powietrzem na dachu. W ofercie dostępna jest też membrana EPDM samoprzylepna. Dzięki zbrojenia siatką z włókna szklanego membrany Alphathor są bardzo odporne na rozdzieranie.

Specyfikacja techniczna: PN-EN 13956:2013-06 Elastyczne wyroby wodochronne – Wyroby z tworzyw sztucznych i kauczuku do pokryć dachowych

Oprócz membran w rolce do hydroizolacji dachów, tarasów i balkonów z serii Alphathor, w naszej ofercie dostępne są także materiały uzupełniające takie, jak:
– Kleje uszczelniacze
– Grunt
– Grunt aktywator
– Taśma dwustronnie klejąca butylowa do membran
– Narożniki uszczelniające wewnętrzne i zewnętrzne
– Kołnierze uszczelniające

Na co zwrócić uwagę podczas montażu systemu membran EPDM do hydroizolacji Alphathor?

Należy pamiętać, że aby system hydroizolacyjny Alphathor spełniał swoją rolę, powien zostać wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną, odpowiednią wiedzą techniczną oraz instrukcją montażu. Membrany Alphathor powinno się układać w odpowiednich warunkach pogodowych, umożliwiające normalne prace budowlane i w temperaturze minimum 5℃.

Membrany Alphathor można na krawędzi zakotwiczyć kołkami na powierzchni dachu. Kołki powinny mieć główkę o szerokości 4-5cm. Głębokość kołka uzależniona jest od grubości zastosowanej izolacji i materiału podkładu dachowego. Następnie kołki przykrywane są zakładką łączonego pasa, który przygrzewamy do zakotwiczonego pasa.

alphathor - membrany epdm

Film instruktażowy