Jeśli przy budowie domu czy obiektu przemysłowego zwraca się uwagę na jakość i wytrzymałość, jednym z niezbędnych materiałów jest membrana bauder thermofol. To dzięki niej dach będzie odpowiednio zabezpieczony przed szkodliwym działaniem niesprzyjających warunków atmosferycznych i wytrzyma przez lata.

Cechy wyróżniające membranę bauder thermofol

Jedną z kluczowych cech, które wyróżniają membranę bauder thermofol jest przede wszystkim skuteczna ochrona przeciwwodna. Jest to właściwość szczególnie ceniona w polskich warunkach klimatycznych, gdzie przez większość miesięcy w roku dominują opady deszczu lub śniegu. Dlatego też zapewnienie ochrony przed przedostawaniem się do konstrukcji dachu wilgoci. Ważne jest także, że folia jest montowana mechanicznie, co daje dodatkowe zabezpieczenie przed siłą ssącą wiatru. cała konstrukcja jest zatem stabilniejsza i bardziej odporna na zniszczenia. Membrana bauder thermofol wyróżnia się wyjątkową szczelnością, ale i elastycznością, co sprawia, że jest także odporna również na skrajnie wysokie i niskie temperatury. Jest to o tyle istotne, że w sezonie letnim czy po mroźnej zimie, nie trzeba membrany wymieniać lub naprawiać. Membrana bauder thermofol wyróżnia się także syntetyczną wkładką nośną. Dzięki temu zyskuje ona na stabilności wymiarowej, a co za tym idzie membrana jest wytrzymała mechanicznie. Cechuje się także wysoką rozciągliwością. Dlatego też bez większych trudności można dopasować ją do każdego rodzaju podłoża. Nie trzeba obawiać się przerwania lub uszkodzenia. Nie straci też swoich izolacyjnych właściwości, a tym samym jest łatwiejsza w montażu. Warto tutaj podkreślić również, że dzięki swojej wysokiej wytrzymałości nie wymaga także regularnej konserwacji. Z tego też względu jest to rozwiązanie, które jest proste w utrzymaniu i gwarantujące jakość i trwałość na lata.

Membrana bauder thermofol, gdzie wykorzystać?

Membrana bauder thermofol znajduje zastosowanie przede wszystkim przy budowie lekkich pokryć dachowych. Doskonale sprawdzi się więc w budownictwie przemysłowym czy halowym, gdzie nie ma wielu wymagań technicznych lub są one na średnim poziomie, dzięki czemu czas trwania budowy dachu nie jest specjalnie wydłużony. Bauder thermofol to rozwiązanie systemowe opierające się na bazie PVC-P. jest to jednowarstwowa hydroizolacja przygotowana z folii dachowej. Spełnia ona wszelkie wymagania i ustalone przepisami standardy. Mimo, że najchętniej jest wykorzystywana przy dachach przemysłowych, to bez większych trudności można ją także zastosować w nowym budownictwie, ale i przy renowacji dachów, które wymagają modernizacji. Dzięki membranie bauder thermofol prace renowacyjne przebiegają szybciej i nie wymagają burzenia całej konstrukcji dachu. Oznacza to, że nawet jeśli na dachu pojawiają się drobne niedoskonałości, niewielkie pęknięcia czy uszkodzenie wcześniejszej warstwy, to jeśli nie przeszkadza ona w użytkowaniu, nie prowadzi do poważniejszych usterek, membrana bauder thermofol może ją przykryć. Elastyczność i trwałość membrany oraz jej odporność na zniszczenia wyeliminują ryzyko dalszych uszkodzeń. Przy pomocy membrany można zatem w pełni zabezpieczyć dach przed kolejnymi uszkodzeniami i wyeliminować tym samym ryzyko wymiany dachu w najbliższych latach.

Nie tylko na dach

Dzięki swoim właściwościom membranę bauder thermofol można stosować nie tylko na dachach. Materiał o grubości od 1,5 do 2,0mm został specjalnie wzmocniony przy pomocy tkaniny z włókien syntetycznych. Membrana jest zatem odporna na przenikanie korzeni (wg wytycznych FLL) oraz na działanie mikroorganizmów. Dlatego też można układać ją luzem, ale też montować mechanicznie lub pod specjalny balast. To sprawia, że bez większych trudności można wykorzystać ją nie tylko na dach, ale również na taras, balkon, altanę oraz do wykonania prac renowacyjnych. Uniwersalność membrany bauder thermofol sprawia, że jest to rozwiązanie polecane przy wykonywaniu wszelkich prac, w których ważna jest trwała izolacja i tworzenie wytrzymałego oraz odpornego na zniszczenia podłoża. Można więc stosować ją również na dachach, na których tworzone są ogrody. Te wymagają bowiem szczególnych warunków. Stosując membranę bauder thermofol zyskuje się pewność, że wilgoć zatrzymywana przez rośliny na dachu zielonym, nie będzie przenikać w głąb konstrukcji i nie będzie tworzyć realnego zagrożenia dla bezpieczeństwa użytkowników.
Zaletą membrany, która sprawia, że można wykorzystać ją przy każdej konstrukcji, jest fakt, że bez większych problemów można ją zainstalować na dowolnym materialne termoizolacyjnym lub pod żwirem. Należy jednak pamiętać, że w tej sytuacji, konieczne jest wówczas położenie warstwy rozdzielającej i zabezpieczającej.

Niezależnie od sposobu zagospodarowania dachu (zielony dach, miejsce do przechowywania czy instalacja paneli fotowoltaicznych), konieczne jest wybranie materiału wytrzymałego i odpornego na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. W ten sposób uniknie się napraw i renowacji już po pierwszych latach codziennego użytkowania. Wybierając membrany bauder thermofol zyskuje się gwarancję trwałości i najwyższą jakość w atrakcyjnej cenie.

Polecamy membrany Bauder Thermofol